1. semifinálové zápasy hádzanárskej extraligy mužov

25.04.2009 Celý región

Tatran Prešov - Štart N. Zámky 38:23
Prešov 25. apríla (TASR) - V prvom zápase semifinále play off slovenskej extraligy zvíťazili úradujúci majstri z Tatrana Prešov nad TJ Štart Nové Zámky jednoznačne 38:23 a podľa očakávania vedú na zápasy 1:0. Druhý duel je na programe v stredu o 18.00 v Nových Zámkoch, séria sa hrá na tri víťazné zápasy.

semifinále - 1. zápas:
Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 38:23 (20:14)
Prešov: Krupa, Meluš - Mazúr 2, Mažár 1, Huňady 6/1, M. Urban 3, Géci, Fuňak 4, Radčenko 5/2, Tumidalský 4, Mikéci 3, Orlovský 1, Kozlov 8/1, Dudáš 1.
N. Zámky: Kanás, Pčola - Hustý 1, Peťko 9/2, T. Szücs 1, Lubušký 2, Šramel, Szapu 7, Sivák, Ivanov 2, Učeň 1/1
Vylúčenia: 3:9
ČK: Sivák za tri vylúčenia
sedemmetrové hody: 7/4 - 4/3
rozhodcovia: Černý, Vydra
430 divákov

na zápasy: 1:0

Hostia pricestovali na pôdu favorita v značne oklieštenej zostave a len s jedenástimi hráčmi - v zostave im citeľne chýbali zranení Vadkerti a Rábek a dištancovaný Samuel Mažár. Prešovčania nastúpili s odhodlaním príliš nedramatizovať zápas a od prvej minúty tvrdiť muziku. Ich náskok rýchlo narastal a už po rpvom polčase mali pohodlné poltuctového vedenie. V druhom polčase prišlo k prestriedaniu brankárov - Meluša nahradil Krupa a tréner Trtík dal postupne príležitosť všetkým hráčom z lavičky. Nárast rozdielu sa však príliš nepribrzdil a hoci diváci sa nedočkali dosiahnutia štyridsaťgólovej hranice, Prešov vykročil za obhajobou výrazným víťazstvom o 15 gólov.

1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 33:27(15:13)
Zostavy a góly:
IS: Olejár, Boháč - Mazák 4, Jurko 4, Štefanisko 3/1, Hricišon, Kolesár 5, Guzy 7, Pecha 1, Strapko 1, Dani, Durilla 5, T. Urban 3/1, Petraško.
MŠK: Drápal, Kovačin - Firit 10/1, Frajkor 6, Vicena 1, Hurtiš, Straka 1, Ďuriš 3, Adamčík, Korňan, Tuma 3, Žilinčík 1, J. Kozák 1, M. Kozák 1.sedemmetrové hody: 3/2 - 4/1
vylúčení: 4 - 8
ČK: Štefanisko (Košice) za tri vylúčenia
rozhodovali: Karlubík a Struhár.